Чому 3 фази дають 380 вольт?

12.01.2024
Переглядів: 32

Напруга в системі потрійної фазової електропостачання може бути різною залежно від країни і стандартів, проте ви зазначили напругу 380 вольт, що є дуже поширеним значенням для системи з трьома фазами і використовується в Україні. Давайте розглянемо, чому це значення є стандартним.

В багатьох країнах система електропостачання працює на основі трьох фаз. Кожна фаза подає змінний струм (AC), і фази знаходяться відносно одна до одної на 120 градусів по фазі. Коли ви вимірюєте напругу між будь-якими двома фазами, ви отримаєте значення, яке відоме як “линійна напруга” або “напруга міжфазного”. Для стандартної системи 3-фазного електропостачання це значення складає приблизно 1.732 (корінь з 3). Якщо ми помножимо це значення на напругу однофазної системи, отримаємо напругу міжфазного.

Зазвичай, в багатьох системах з трьома фазами напруга однофазного електропостачання стандартно становить 220 вольт. Таким чином, 220 В * 1.732 ≈ 380 В. Така напруга часто використовується в промисловості та комерційних об’єктах для потужніших електричних пристроїв і систем.