Коли викопувати часник?

30.08.2022
Переглядів: 121

Прибирання літнього та озимого часнику відбувається у різний час. Точні дати визначити складно. Вони змінюються з року в рік, оскільки все залежить від різних чинників. Це і погодні умови, і час посіву, і сорт. Однак є низка ознак, за якими можна зрозуміти чи настав час приступати до збирання врожаю. Головне не запізнитися: якщо часник перезріє, він погано зберігатиметься.

Коли викопувати озимий часник : зазвичай його прибирають у другій половині або наприкінці липня. Як правило, ранньостиглі сорти можна викопувати через 85-95 днів після появи сходів, пізньостиглі – через 100-110 днів. Те, що часник час прибирати, підкаже зовнішній вигляд рослин. У них пожовкне листя, а на суцвіттях почне тріскатися плівка.

Коли викопувати літній часник : його садять і прибирають пізніше. Зазвичай час викопування випадає на другу половину серпня – середину вересня. Зрозуміти, що час настав можна за низкою ознак: у літнього часнику перестає з’являтися нове листя, а старе жовтіє, “шийка” рослини розм’якшується, стебло втрачає міцність і схиляється до землі. Якщо запізнитися – осінні дощі можуть призвести до зростання молодого коріння, що скоротить термін зберігання часнику. Бажано збирати часник вранці чи ввечері, у суху погоду. Вдень, особливо в спеку, сонце здатне пересушити голівки та позбавити зубчики соковитості. А зібраний у дощ часник може згнити або запліснявіти.