Чому вовки виють на Місяць?

31.08.2022
Переглядів: 274

Насправді вовки виють зовсім не на місяць. Вій — найважливіша форма спілкування та соціальної поведінки цих хижаків. Вовк, що виє, переслідує відразу кілька цілей: підтримує згуртованість зграї, допомагає координувати її дії, підтверджує «права власності» на ділянку. Також, варто сказати, що вовки часто передають повідомлення про виявлену ціль на полюванні та інші важливі для зграї відомості.

Можна сказати, що в житті вовків виття грає приблизно ту ж роль, яку в старовинних арміях грали горн, барабан і бойові кличі. Уявлення у тому, що вовки виють на місяць, склалося з кількох причин. По-перше, вовк, що виє, підіймає морду — це забезпечує більш рівномірне поширення звуку на всі боки й допомагає іншим членам зграї визначити місце його знаходження.

По-друге, вовки виють найчастіше вночі, оскільки вони активні в цей час доби. Насправді їх мало цікавить, чи є на небі місяць. Місячні ночі зазвичай без вітру, а в тиху погоду виття чути набагато краще. Крім того, тільки при місячному світлі люди могли спостерігати вовків, що виють, — побачити їх за цим заняттям у дикій природі взагалі непросто, а під час безмісячної ночі практично неможливо.