Чому коти бояться води?

17.08.2022
Переглядів: 149

Домашні коти – це нащадки дикої нубійської (буланої) кішки, яка мешкає в Північно-Східній Африці. Вона мешкає в напівпустелях і пустелях, далеко від великих водойм. Вода для неї незвична та потенційно небезпечна. Ці кішки не вміють плавати та інстинктивно уникають попадання у воду. Вони погано її знають, не розуміють, що це таке і навіщо воно треба. Таке ставлення до води збереглося у більшості домашніх котів. Однак деякі особини та цілі котячі популяції подолали цей страх. Так, наприклад, коти острова Мен, розташованого в Ірландському морі, охоче заходять у воду і ловлять там рибу.

Ще одна причина – ризик переохолодження/перегріву. Вони не хочуть замерзнути. Між шкірою і шерстю у котячих розташований повітряний прошарок, що відіграє важливу роль у терморегуляції організму. Мокра шерсть перестає захищати кота від замерзання, а швидко висушитися вусатий друг не може. Ця ж повітряна подушка захищає тварину від перегріву, не дозволяючи палючим сонячним променям нагрівати шкіру.

Нарешті остання причина – посилення запаху. За своєю природою котячі полюють, перебуваючи у засідці. Мокра шерсть пахне набагато сильніше, відлякуючи жертву. Одночасно сильні аромати роблять кота легкою здобиччю для більшого хижака.