На чому заробляють блогери?

18.05.2020
Переглядів: 330

Блогери – сучасна професія цього сторіччя, якої поки не вчать в університетах. На всіх платформах, а особливо на YouТube та в Instagram, ці люди – лідери думок – формують уяву своїх підписників про стиль життя, харчування, моду, спорт та подорожі. Відповідно, основний з інструментів, на якому вони зароблять, – «рекомендація» своїм підписникам придбати певну групу товарів чи послуг.
Ціни на рекламу в українських блогерів залежать від багатьох факторів. Серед них, наприклад, платформа розміщення контенту й кількість підписників.
За приблизними оцінками, якщо блогер має від 10 до 80 тисяч підписників на платформі Instagram, він часто користуються бартером – тобто реклама в обмін на товар. Ті блогери, які мають більше, ніж 100 тисяч підписників, починають брати за рекламу гроші – тоді орієнтовно це може коштувати 100-120 доларів США.
Часто блогери зароблять на прихованій рекламі (product placement). «Прихована» реклама коштує на Youtube вдвічі дорожче від звичайної. Деякі блогери пропонують також відзняти окреме рекламне відео на канал. Ціна за це може сягати 150 тисяч гривень.
Політичні блогери, незалежно від платформи на якій вони працюють, допомагають своїй аудиторії сформувати думку про політика, політичну партію чи будь-яку суспільно-політичну подію в країні та світі у вигідному замовнику світлі. Вартість оплати в такому випадку обговорюється індивідуально. Траплялись випадки, коли політичні журналісти, блогери самі ставали політиками.