Які книги входять до Вед?

30.07.2020
Переглядів: 4 216

Веди — це велике зібрання релігійних текстів. Веда в перекладі зі староіндійської означає “знання”. Ці тексти були написані на санскриті та є найстарішим письмовим зібранням індуїстської культури. Веди складають з чотирьох книг.

Перша й найстаріша книга Ріґведа — це книга гімнів, або віршів. Основна тема цієї книги — це хвала богам, що записані у віршах. Ріґведа поділяється ще на 10 менших книг, котрі мають назву — мандали. Основна частина Ріґведи розповідає про давньоіндуського бога Індру.

Самаведа — це книга пісень. Тексти Самаведи застосовувались як релігійні пісні й в загальному пояснювали події, які описувались в Ріґведі. Самаведа була першим пісенником з описом музичних інструментів та правилами виконання пісень (такт, ритм).

Яджурведа — обрядова книга. Ця книга виконувала роль інструкції до проведення ритуалів та жертвоприношень. В ній були описані дії, які повинен виконати духовний лідер. Яджурведа поділяється на дві частини: Шукла (біла) і Крішна (чорна).

Наймолодша книга має назву — Артхарваведа. Артхарваведа — це книга заклинань. Але ці заклинання більше схожі на настанови, вони без магії та теології. У Артхарваведі дуже добре описаний побут староіндійського населення.